iletisim@osmanpamukoglu.com.tr
       

ETKİNLİKLER > Yürek Yarası


Türkiye’deki hükümet 2014 yılında, kiraladığı taşıtlara günde 345 bin lira ödedi, kiraladığı binalara da günde 874 bin lira verdi. Son üç yılda binalara ödenen toptan kira 802 milyon, taşıtlara ise 1 milyar 72 milyon liradır..

 

Türkiye’de tek kişi için yoksulluk sınırı 2 bin 30 lira. Dört kişilik ailenin asgari geçim sınırı ise 4 bin 100 lira. Milyonlarca kişinin 854 liralık asgari ücretle çalıştığı, milyonlarca gencin işsiz olduğu bu ülke de, bir memur iyi bir ücret sayılan 2 bin 105 lira almış bile olsa, bu maaşının %70’ini gıda ve kiraya ayırıyor, diğer ihtiyaçları için de geriye 622 lira kalıyor..

 

Meclisteki muhteremler ne yapıyor peki? AKP+CHP+MHP’liler, aldıkları 20 bin liraya yakın paralarını az görüp maaşlarını artırmak için yeni bir yasa tasarısı hazırladılar. “Milletin hali ortadayken, böyle bir şey edepsizliktir” diyecek bir insan evladı var mı içlerinde? Yok..

 

Uluslararası araştırmalara göre Türkiye dünyada en mutsuz 10 ülkeden biriymiş! Mutsuz olmuşlar da ne olmuş? Çenelerine vuran yakınmalardan başka ne yapmışlar?.

 

Ağzını açan savaş ve barıştan söz ediyor. Neymiş barış gelecekmiş! Nasıl bir barış bu ve neyin karşılığı? Adamlar bangır bangır bağırıyor: “Kürt halkı yeni yılda hem Öcalan hem de Kürdistan’a kavuşacak!.”

 

AKP’nin ne yapmak istediği ortada net ve açık, angutlar bile biliyor. Peki her şey alenen meydan da iken bu CHP hala “ Bize bilgi verilmiyor, haberimiz yok” diye kıvırıp duruyor? MHP’ye gelince, 30 yıldır kuru sıkıya devam ve AKP sıkışınca müttefik ol, böylece siyaset yürütmüş ol öyle mi?.

 

Çürüme mal gibi ortadadır. O yüzden çürümenin derinliği olmaz.. At bile binicisini eyerde oturmasından anlar. Ya siz!..

 

Osman Pamukoğlu