iletisim@osmanpamukoglu.com.tr
       

OKUR DEFTERİ

Ad & Soyad

Email

Mesajınız

Savaşta esas olan içcephenin birliği beraberliğidir. Dışcephe'de sağlayacağın başarıyı içcepheni sağlam tutarsan başarırsın. Bir elin beş parmağı gibi dağınık olunmaz, bir yumruk gibi olacaksın ki gücün hissedilecek fark edilecek.
Eşref Sencer Kaşifoğlu -   21.06.2020
"İnsanlar her fırsatta haklarından bahsederler hâlbuki hakları kadar sorumlulukları da vardır." (Cehennemdere Kanyonu)
Muhammet Yılmaz -   22.05.2020
"Bir millete yapılabilecek en sinsice hücum, onun vicdanı ve hafızasından mazisini yok etmektir."
Mehmet Eren Toprak -   17.11.2019
Hayatta en karanlık saat bile en fazla 60 dakikadır.
Sergen Altaş -   27.06.2019
OSMAN PAMUKOĞLU DERKİ.!!!..., < ÖNÜNÜZE ÇIKAN HER ENGELDE.., EL SIVAZLAR BAŞ EĞERSENİZ.., ENSENİZE TOKAT ATAN ÇOK OLUR.> < BAĞIMSIZLIĞINIZI YİTİRMENİN EN KESTİRME YOLU..., BAŞKASININ PARASINI HARCAMAKLA OLUR..> SAYGIYLA...
TC Taner Çelik -   17.03.2019
"Faşizm geriye dönük bir rejimdir. Yani faşizm; gerici bir eylemdir. Bir dikta ve geriye dönük bir diktadır. Faşizmin önünü kesecek tek şey, çok geç kalmadan; " NEREYE GİDİYORUZ ? " sorusunun sorulmasıdır. Sayın Pamukoğlu'nun yıllar önce söylediği bir uyarı...... Ama artık çok geç. Sadece dinledik ve alkışladık.
Müzeyyen Bursa -   07.02.2019
"Eşit koşullar altında savunma taarruzdan daha kolaydır. Savunma ekmediği yerden biçmektir. Zamanı iyi kullanamayan,atılgan olmayan,ileri harekata geçmekte tembellik eden taraf savunana yardım etmiş olur." STRATEJİ S;48
Müzeyyen Bursa -   06.02.2019
Hayat karar ve eylemdir.
Burhan ÜREGÜL -   06.02.2019
Sıradan bir zeka, bir kez, o da tesadüfen gerçeği bulabilir; bazen de olağanüstü bir cesaret, zeka noksanlığından doğan hatayı düzeltebilir, fakat orta derecedeki başarıların çokluğu, zeka noksanlığını daima gün ışığına çıkartır. (Osman PAMUKOĞLU, 2005, Kara Tohum, syf. 80)
Mahir Sefer -   09.12.2018
Ülken için bir mücadeleye girmediysen, sen öldüğünde hiç yaşamamış olacaksın.
RT -   29.11.2018
Kaçarak özgür olunmaz !!
Mustafa Kocabaş -   26.11.2018
Paşam , bu ülkeye , şanlı Türk ordusuna verdiğiniz hizmetleri asla unutmayacağız !
Kubilay Çolak -   09.09.2018
Yaşasın Vatan,yaşasın büyük Türk milleti!
ahmet satılmış -   08.08.2018
Ya ölecekler, ya bunların hepsi teslim olacaklar. Osman Pamukoğlu
Burak erbuğa -   25.07.2018
Hayat karar ve eylemdir!
Kayra Taş -   20.06.2018
Serbest ticaret EN KUVVETLİNİN silahıdır. Bismarck Strateji Kitabı | Sayfa 423
A.Kubilay BOZ -   17.05.2018
Sürüye dalacak kartal, ne sürüdeki koyunların ne de onları koruyan çoban köpeklerinin sayısını düşünür!  Osman Pamukoğlu, Cehennemdere Kanyonu
Melih Kurşun -   17.05.2018
En güzel kararım lisedeyken kitap kafeye gitme kararımdır. 16 yaşında okuduğum “EY VATAN” ile başlayan Pamukoğlu tutkunluğum, her yeni çıkan kitabıyla artarak devam ediyor. Öğrencisi olmasını bilene dünyanın en iyi öğretmeni: Osman Pamukoğlu
Ahmet Sercan Kocabıyık -   16.05.2018
Sadece geçmişte yapılan savaşları inceleyerek gelecekteki savaşları planlayamayız. Öyle olsaydı, en iyi tarih profesörü olan en iyi general olurdu. Strateji - Osman Pamukoğlu
A.Kubilay BOZ -   14.05.2018
"Bir millete yapılabilecek en sinsice hücum, onun vicdanı ve hafızasından mazisini yok etmektir." Yolcu - Sayfa 178
A.Kubilay BOZ -   14.05.2018
Yoksa Siz Hala Osman Pamukoğlu Kitaplarını Okumadınız Mı? Tahminlerinizin aksine yaşam üzerine ve insan üzerine konuları göreceksiniz. Bu kitapların hepsinde "Siz" varsınız. Birinden başlayın ...
Selçuk Doğan -   13.05.2018
Yoksa Siz Hala Osman Pamukoğlu Kitaplarını Okumadınız Mı? Tahminlerinizin aksine yaşam üzerine ve insan üzerine konuları göreceksiniz. Bu kitapların hepsinde "Siz" varsınız. Birinden başlayın ...
Selçuk Doğan -   13.05.2018
"Gökler fırtına bulutlarıyla dolu. Sendelemek, diz çökmek, yorulmak ve zayıf düşmek yok. Kabına sığmaz insanlar olun; kazanmaktan başka bir şey düşünmeyin. Kesin kararlı ve inançlı olarak yürüyün, bütün yüksekliklerin eğildiğini göreceksiniz. !" OSMAN PAMUKOĞLU Her çıkan kitabını merakla okumaktayım.Ama beni en çok etkileyen tarifsiz duyguların gelip gittiği gözyaşlarımı tutamadığım; "Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok" mutlaka okunmalı.
Gülser Nas -   12.05.2018
Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok/Hatayı önlemenin tek yolu ihtiyatlı olmak değil, cesarettir. Kötü oduncu, baltasıyla cebelleşir.
Mehmet Can Kömürcü -   12.05.2018
Br komutanın gözünden hayata bakmak istiyorsanız Osman PAŞA'nın hayatını bilmeli ve kitaplarını okumalısınız.Ancak o sadece bir komutan değil, iyi de bir önderdir..
Haydar Eray TAN -   11.05.2018
Minnet duygusu asaletin göstergesi, nankörlük sevginin mezarıdır.
Mehmet Pekesen -   11.05.2018
Osman Paşanın yazdığı her kitap birbirinden güzel ama kafes kitabını okurken kendimi kitaptaki ana karakter sandım bir an.
Fatih Dede -   11.05.2018
Trampetler Çalarken 2. Dünya savaşında yer alan ve savaşı yöneten dört komutanın anlatıldığı güzel bir kitaptır. Savaş tarihi ve strateji üzerine ilgisi olan kişilerin okuması gereken bir kitaptır. Eee savaş sanatsa Osman Pamukoğlu sanatcıdır diye boşuna demiyoruz komutan çok güzel anlatmış.
O. Salih Demirbaş -   11.05.2018
"Şehir insanları kafeste olduklarının farkında değil ki! Hayatları ev, ulaştırma araçları, ofis veya kapalı çalışma yerlerinde geçiyor. Yiyorlar, yatıyorlar, barınıyorlar ve giyiniyorlar. İmkanları varsa gidip kapalı yerlerde eğleniyorlar. İnsanın yaşam evresi doğmak, büyümek, yaşamak ve ölmektir. Şehir suni hayattır, gerçek yaşam topraktadır. Topraktan kopanlar şehirde mutluluk bulamaz. Şehirlerde hayal kurulamaz. Betonlar kimseyi doyurmayacaktır. Kanser vakaları ve türleri her geçen gün artıyor, ortalık obezden geçilmiyor, büyük kentlerdeki bir karışlık bahçeler doğa değil, göz süsüdür. Kim biliyorsa söylesin bakalım: Yedikleri veya içtiklerinin hangisinde kimyasal yok? Hastaneler niçin tıklım tıklım? Nedir bu ilaç tüketimindeki rekorlar? Toprak emek ve alın teri istediği için herkes kafese koşuyor. Sana soru: Peki, her geçen gün artan bu nüfusu besleyecek olan ürünleri kim üretecek? Yeterince ve sağlıklı olarak nasıl ve nerede üretecek? Mistik bir yönüm vardır, düşüncelere dalarım, doğa ile iç içe olmayı severim ve sıklıkla evren ile bir olduğumu hissederim. Güneşin, yağmurun, rüzgarın ve toprağın bütün gizemli özelliklerini öğrendim!" 
KAFES - BEYAZ ÇIĞLIKLAR 
Ezgi Asrıner -   11.05.2018
Strateji //// Savaşta her şey çok basittir, ancak en basit şey çok zordur. Savaş beklenmeyen faaliyetlere karşı bir ortamda hareket etmektir. Tıpkı denize girmiş birinin en tabii ve basit bir hareket olan yüzme becerisinden yoksun olması gibi, savaşta da normal güçlerle alelade bir çizgide bile kalınamaz.
MESUT YILMAZ -   11.05.2018
Eylemde geç kalınırsa , düzensizlik ve boşluk doğar , bu da insanların en büyük serveti olan toplum düzenini altüst eder. Daha ileri safhada umutsuzluk ve karamsarlık artar ; sonunda ise en cesur adamı bile korkutacak durumlarla yüzyüze gelinir. Önder/ sayfa 52
Bilge Kocaoğlu -   11.05.2018
Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok // Hayatımın mahvolduğu, yaşama dair bütün ümidimi kaybettiğim, ölümün adım adım yaklaştığı bir dönemde, önüme atılan bir kitaptı bu kitap, öncelikle onunda diğer kitaplar gibi olduğunu düşünerek isteksiz bir şekilde sırf yaşadıklarımı unutmak için okumaya başlamıştım.Nerden bilebilirdim ki bir kitabın hayatıma dokunacağını, beni tekrar hayata bağlayacağını içinde ümit, azim, inanç ve kararlılık bulabileceğiniz bu kitabı sizlere tavsiye ederim, belki bakarsınız sizin hayatınızada dokunur.
Ahmet Murat Taşkıran -   11.05.2018
İnsan Ve Devlet - 
Kitabı bir kez okumuştum, Bugünlerde ikinci kez elime aldım. Zaman zaman geri dönüp bakılabilecek bir kitap. Ayrıca Osman Pamukoğlu Türkçe'yi çok zengin bir anlatım diliyle kullanıyor. Kitap yaptığı atıflarla da okuyucuya zengin bir içerik sunuyor.
Ahmet Ziya Ülker -   07.05.2018
STRATEJİ Osman Pamukoğlu'nun askeri bir deha olduğunu kanıtlayan kitap. Kitap genel olarak askeri taktik ve stratejileri, büyük savaş sanatı ustalarını ve komutanlarını, savaş sanatı üzerine yazılmış kitapları vs bir çok şeye değinmektedir. Dünya klasikleri arasında yer alacak derece başarılı bir kitaptır. Okuyan insanın hayatında büyük değişiklik yaratacak olan kitaptır. Duymadığınız ve başka yerde göremeyeceğiniz bir çok askeri bilgiyi içeren kitaptır. Mutlaka okunması gereken kitaptır.
Melek Serra Topuz -   07.05.2018
Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok // Kitabın sonunda çok duygulandım. İnsanların, vatan uğruna hiçbir karşılık beklemeksizin ne bedeller ödediğine şahit oldum. Bana olgunluk kazandırdı. En beğendiğim sözlerden biri "Bugüne kadar tüm savaşlarda sadece ve sadece anneler kaybetmiştir."
Başak Yiğit -   07.05.2018